KESİCİ DELİCİ ATIK KOVASI Teknik Özellikleri

TIBBİ ATIK KOVASI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tıbbi atık kovası üreticisi olarak, ürünlerimizi tıbbi atık kovası teknik şartnamesi yönetmeliğine tam uygun olarak üretiyoruz. 

* Üreticisi olduğumuz RedboxTıbbi Atık Kovası, hastane ortamında çeşitli uygulamalar sonrası oluşan atıkların ve kullanılmış materyal ve aksesuarları biriktirmek ve akabinde içinde biriktirilen atıklar ile birlikte yok edilmek üzere üretilmiştir.

* Tıbbi Atık Kovası, sıyrık kesik veya yaralanmalara sebep olabilecek delici ve kesici materyallerin enjektör iğnesi iğne içeren diğer malzemelerin bisturi lam – lamel, cam pastor pipeti, kırılmış diğer kesicilerin güvenlice biriktirilmesini sağlayacak formdadır.

* Ürünlerde, darbeye, delinmeye, yırtılmaya ve kırılmaya dayanıklı Poipropilen hammaddeden imal edilmiştir. Ortam sıcaklığında deforme olmaz. Yakılmaya elverişlidir.

* Ürünler, kilitlemeye yarayan üst kapakçık kapatılarak kilitlendikten sonra tekrar açılmaz.

* Tıbbi Atık Kovası'nın kolayca ve emniyetli olarak imha edileceği yere sevk edilebilmesi için kovanın sağlam taşıma kulpu bulunur.

* Kovanın ana kapağı gövdeye, kullanım sırasında sökülmeyecek ve kolayca monte edilir ve açılmaz şekildedir.

* Tıbbi Atık Kovası kapağında tıbbi amaçlı kullanılan farklı materyallerin, kesici delici aksesuarları el değmeden ayırmak, sökmek amacıyla yapılmış yuvalar vardır. Bu yuvalar ayırma esnasında ortaya çıkabilecek riskleri önleyebilecek formdadır.

* Tıbbi Atık Kovası, kilitleme kapakçığı, kutu dolduğunda son kapanışı gerçekleştirecek ve bu kapakçık kapandığında kova bir daha kullanılamayacak şekilde tasarlanmıştır.

* Delici kesici enfekte atık kovası üzerinde,  kutunun 3/4 dolum sınırını gösterir uyarı işareti bulunmaktadır

* Delici kesici enfekte tıbbi atık kovası renkleri, yönetmeliklerdeki standartlarına uygundur.

* Mamulün etiketinde uluslar arası “ Tıbbi Atık Kovası ” işareti, kullanma talimatı ve kullanıcı bilgileri, kurum adı, servis adı, kapayanın, toplayanın ve biriktirenin adı ve tarih bilgileri bulunmaktadır

 
Tüm hakları saklıdır. © 2019 Çözüm tıbbi artık kutuları site tasarım Zen Dizayn
Hakkımızda | Gizlilik | S.S Sorular | Yardım | Banka hesap numaralarımız | İletişim