Kesici Delici Atık kovası KULLANMA TALİMATI

Üreticisi Olduğumuz Plastik

Kesici delici enfekte atık kovası kullanma talimatı.


Medikal uygulamalarda ve hastane ortamlarında ortaya çıkan kesici, delici ve enfekte atıkların emniyetle biriktirmede kullanılan "atık kabı"dır

Tıbbi Atık Kovası kullanım alanlarında bir personel kovalardan sorumlu olmalıdır. Kovanın monte edilerek yerine yerleştirilmesi, dolum kontrolü, süre kontrolü, değiştirilmesi bu personel tarafından yapılmalıdır.

Tıbbi Atık Kovası işletmenize yer kaplamaması açısından iç içe geçmiş ve koli ambalajında teslim edilir.

Koliden bir Tıbbi Atık Kovası gövdesi ve bir kapak alın kutunun üstüne yerleştirdiğiniz kapağa hafifçe baskı uygulayarak yuvalarına geçerek monte olmasını sağlayın.

Tıbbi Atık Kovası koyacağınız yer kullananlarca kolayca ulaşılabilecek ve kutunun çarpma ve devrilmelere maruz kalmayacağı bir yer olmalıdır.

Kesici ve delici enfekte alet atıklarını, batma, delme, sıyrık ve yaralanmalara neden olabilecek Enjektör iğne uçları, intraket iğneleri, ampuller, iğne içeren diğer kesiciler, bisturi, lanset, lam, lamel, cam pastör pipeti, kırılmış diğer camlar delici ve kesici atıkları bu Tıbbi Atık Kovasında biriktirin.

Tıbbi Atık Kovası biriktirme işlemi başladıktan sonra bulunduğu yerde en fazla 72 saat beklemelidir. Biriktirilmeye başlanan atıklar bu süreler aşıldığında enfeksiyon ve bakteri üremesi sonucu sakıncalı olabilir. Biriktirme başladıktan sonra 72 saatte istenen 3/4 sağlanmamış olsa dahi kutu kilitlenerek imhaya gönderilmelidir.

Tıbbi Atık Kovası, en fazla 3/4 oranında doldurun bu seviyeye geldiğinde üstteki küçük kapakçığı tam kapatarak kilitlenmesini sağlayın. Kilitlediğiniz Tıbbi Atık Kovasını kırmızı plastik çöp torbasına koyarak imhaya gönderin.

Tıbbi Atık Kovaları, sıkıştırılmamalı, geri kazanılmamalı, ağızları açılmaya çalışılmamalıdır.

Tıbbi atık kovaları yakılarak imha edilmelidirler.

 
Tüm hakları saklıdır. © 2019 Çözüm tıbbi artık kutuları site tasarım Zen Dizayn
Hakkımızda | Gizlilik | S.S Sorular | Yardım | Banka hesap numaralarımız | İletişim