S.S. Sorular

Tıbbi Atık Kutuları Hakkında Sık Sorulan Sorular


SORU: Tıbbi Atık Kutusu nedir ve nerelerde kullanılır

CEVAP:

Sharp Box = Delici kesici tıbbi atıklar için atık kutusu/kovası

Tıbbi Atık Kutuları, hastane ortamında enfekte veya çeşitli ilaç ve kimyasallara bulaşmış  kesici delici tıbbi atıkların diğer atıklarla karıştırılmaması gerekir. Bu atıkların Güvenli bir şekilde bir arada biriktirilmesi ve gerektiği gibi imha edilebilmesi için üretilmiş özel kutulardır. 

Şırınga, enjektör ve diğer tüm deri altı girişim iğneleri, lanset, bisturi, bıçak, cerrahi sütur iğneleri, biyopsi iğneleri, serum seti iğnesi, intraket, kirik cam, ampul, lam- lamel, kırılmış cam tüp ve petri kapları gibi batma, delme, kesme, sıyrık ve yaralanmalara neden olabilecek tüm atıkların hastanede atılması gereken, sadece dışarıdan içeriye doğru acılan hastane ve medikal uygulamalarda bulundurulması yönetmeliklerce şarta bağlanmış tıbbi atık kutusu.

Haiz olması gereken özellikler yönetmeliklerce belirlenmiş olan delici kesici tıbbi atık kutularının 1 litreden 30 litreye kadar hacim seçenekleri bulunur.  Gövde üst kapak ve dolduğunda kapatılan kapanınca bir daha açılmayıp kilitlemeye yarayan küçük kapak olmak üzere üç parçadan oluşurlar. Dolayısı ile tek kullanımlıktırlar. Gövde rengi sarı üst kapak kırmızı küçük kapama/kilitleme kapakçığı ise sarıdır. Delinmeye yırtılmaya darbeye mukavemetli olarak üretilirler.

 
Tüm hakları saklıdır. © 2019 Çözüm tıbbi artık kutuları site tasarım Zen Dizayn
Hakkımızda | Gizlilik | S.S Sorular | Yardım | Banka hesap numaralarımız | İletişim